kasyno vpn zmiana ip

Zasady gry karcianej Blackjack

blackjack online

 

Zasady gry karcianej Blackjack wydają się dość proste. Podstawą gry jest zdobycie przez gracza 21 punktów w kartach.

Gracz musi wykonywać tak swoje ruchy, dobierać, podwajać itd., by udało mu się zdobyć karty, które razem dadzą mu 21 punktów.

Gracz, który przekroczy tę sumę, przegrywa. Ponieważ trudno jest zdobyć owe 21 punktów, w blackjacku wygrywają również Ci gracze, którzy są najbliżej sumy 21 punktów. Gdy pomiędzy krupierem a graczem jest remis w kartach, graczowi zwracana jest połowa stawki zakładu.
Po obstawieniu zakładów przez graczy, krupier zaczyna rozdawać karty graczom. Przy jednym stole do gry może zasiąść do ośmiu graczy jednocześnie. Grają oni jednak przeciwko krupierowi, a nie przeciwko sobie. Krupier zaczyna rozdawanie od lewej strony kładąc karty tak, by były widoczne. W drugim rozdaniu, karty graczy są również odkrywane, a karta przeznaczona dla krupiera pozostaje zakryta. Po tym jak gracze otrzymują swoje karty, mogą pokusić się o następujące ruchy:

Dobrać kartę ( HIT) – gracz dostaje kolejną kartę
Nie dobrać karty (STAND) – nie pozostaje przy swoich kartach
Podwoić stawkę (DOUBLE) – stawka jest podwajana, a krupier daje graczowi jeszcze jedną kartę.

Rozdzielenie SPLIT – można to zrobić w sytuacji, gdy karty mają taką samą wartość. Następnie do drugiej kupki należy zawrzeć taki sam zakład jak na początku gry, a następnie dobrać do nich po jednej karcie. Obowiązuje tu jednak pewna zasada, podczas rozdzielenia asów można dobrać tylko po jednej karcie oraz rozdzielić podczas jednego rozdania można również raz. Nie można tego robić wielokrotnie, nawet, jeśli trzecia karta jest taka sama jak te rozdzielone.

Ubezpieczyć rozdanie INSURANCE- ma to miejsce w wypadku, gdy pierwszą kartą krupiera jest as, wtedy można się ubezpieczyć na okoliczność zdobycia przez niego blackjacka. Wartość ubezpieczenia to połowa podstawowej stawki. Jeśli mieliśmy rację i krupier rzeczywiście ma blackjacka po drugim rozdaniu stawka i ubezpieczenie wraca do nas, jeśli jednak się myliliśmy i zdobędzie on blackjacka tracimy ubezpieczenie, ale gramy do końca.

Można zastosować jeszcze formę EVEN MONEY (równe pieniądze) wtedy, jeśli zdobędziemy blackjacka zaś as był pierwsza kartą krupiera może on nam zaoferować właśnie tę opcję. Akceptując ją stawka jest płacona 1:1. Zakłada się wtedy zazwyczaj, że drugą kartą krupiera może być karta 10 punktowa. Odrzucając EVEN MONEY możemy liczyć na remis, jeśli nasze przypuszczenia się sprawdzą i krupier ma blackjacka, ale jeśli przypuszczenia się nie sprawdzą i krupier nie ma blackjacka, a my odrzuciliśmy ofertę zakład wypłacany jest w stosunku 3:2.

Ostatnią opcją jest poddanie się, czyli SURRENDER niestety opcja ta nie jest dostępna w każdym kasynie, ale tam, gdzie możemy z niej skorzystać wygląda ona następująco po rozdaniu dwóch kart widząc, ze raczej nie mamy szansy na remis poddajemy się tracąc jednak połowę postawionego zakładu.

Granie w kasynie