kasyno vpn zmiana ip

Razz – zasady gry

A oto i kolejna gra Razz – zasady gry

Razz jest rzadko grywaną odmianą gry Seven Card Stud. W Razz gra się łatwo, lecz bardzo trudno osiągnąć mistrzowski poziom (o wiele ciężej niż w innych odmianach pokera). Kilku profesjonalnych graczy opisuje Razz jako znienawidzoną grę,

ponieważ potrafi być bardzo frustrująca.
Struktura gry oraz stawki ante w grze Razz są dokładnie takie same jak w Seven Card Stud, za wyjątkiem tego że najgorszy układ jest układem najlepszym. Strity i kolory są ignorowane, więc najlepszą ręką jest A 2 3 4 5. W Razz mamy pięć rund licytacji.

Jak grać w Razz

W Razz może grać od dwóch do ośmiu graczy przy stole. Każdy gracz wpłaca ante i otrzymuje dwie karty zakryte i jedną odkrytą. Gracz z najwyższą kartą odkrytą, wnosi zakład zwany „bring-in”. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma taką samą najwyższą kartę, wtedy zagrywa gracz najbliżej rozdającego. Gra przebiega kolejno zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każdy z graczy ma do wyboru czekanie, wejście, podbicie oraz pas. W grze z limitem, „bring in” jest równy niskiemu limitowi podbicia i każde zagranie lub przebicie musi być równe niskiemu limitowi podbicia. Na przykład w grze z limitami 5 / 10, „bring in” musi wynosić 5 i zakłady muszą być wnoszone w przyrostach o 5. Pierwsze dwie rundy licytacji przebiegają z użyciem niskiego limitu zakładów a ostatnie trzy rundy z użyciem wysokiego limitu zakładów.

Kiedy pierwsza runda licytacji dobiegnie końca, każdy gracz pozostający w rozdaniu dostaje kolejną odsłoniętą kartę. Tym razem gracz z najgorszym układem dwóch kart zaczyna licytację. Najsłabsza ręka to A 2, kolejną jest A 3, itd. Pierwszy gracz może poczekać lub podbić. Następnie gra przebiega kolejno zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ta runda licytacji często nazywana jest „Fourth Street”.

Następnie, każdy z graczy otrzymuje kolejną odsłoniętą kartę. Runda licytacji zaczyna się tak samo jak w poprzedniej rundzie. Gracz z najgorszym układem zaczyna licytację, jednak wysokość podbicia przechodzi na wysoki limit. Ta runda licytacji nazywana jest „Fifth Street”.
W kolejnej rundzie gracze pozostający w grze dostają po kolejnej odsłoniętej karcie ta runda przebiega tak samo jak poprzednia i jest nazywana „Sixth Street”.

W finałowej rundzie, gracze dostają po zakrytej karcie a licytacja przebiega tak samo jak w poprzednich dwóch rundach. Jeśli jednak wszyscy gracze którzy rozpoczęli te rozdanie, pozostaną w grze, w talii nie będzie wystarczającej ilości kart. Wtedy na stół wyłożona zostanie ostatnia karta. Jest to karta wspólna i może jej użyć każdy z graczy, w ten sam sposób co karty wspólne w Texas holdem. Ta runda nazywa się „Seventh Street”.

Po finałowej rundzie licytacji, gracze pozostali w rozgrywce pokazują swoje układy kart. Gracz z najsłabszą pięciokartową ręką wygrywa pulę.

Najłatwiejszym sposobem wyłonienia zwycięskiego układu jest odczytanie go od tyłu, niczym liczbę. Najniższa liczba wygrywa.

A 2 4 5 8 = 85421
2 3 4 5 7 = 75432
W powyższym przykładzie drugi układ jest niższy. W przypadku gdy wszyscy pozostali w rozgrywce gracze mają pary, najniższa para wygrywa.

Granie w kasynie