Category: POKER

Dobieranie kart w pokerze

Oto co to takiego dobieranie kart w pokerze

W temacie o grze we flopie byłem orędownikiem agresywnego stylu gry z ‘made hands’. Radą jakiej udzielałem było zagranie i podbicie w celu zwiększenia ilości pieniędzy znajdujących się w puli, tak abyśmy tym samym mieli szansę na wygranie dużej puli. No ale co wtedy z dobieraniem? (więcej…)

Początkowy układ kart w pokerze

A oto co to jest początkowy układ kart w pokerze i jak go wykorzystać.

Jak wiemy, lub jak zauważyliśmy po wejściu do gry przy stole Texas Hold’em, otrzymaliśmy dwie karty, tzw. ‘hole cards’. Po zawarciu zakładów tzw. ‘preflop betting’, trzy karty zwane potocznie ‘flopem’ zostały ukazane odkrytymi wartościami na stole, teraz następują trzy rundy zakładów – flop, turn i river. Na koniec rozdania pokerowego otrzymujemy pięć kart na stole z odkrytymi wartościami i tylko dwie karty pozostające w ręku gracza. (więcej…)

Poker Texas Holdem – zasady gry

A oto i najbardziej znany Poker Texas Holdem – zasady gry
Zanim zaczniesz grać w pokera Texas Holdem, musisz nauczyć się jego zasad. W grze Texas Hold’em każdy gracz otrzymuje dwie karty (zwane „kartami zakrytymi”), które należą tylko do niego. Pięć odkrytych kart wspólnych jest wykładanych na stół. Wszyscy gracze w grze używają tych kart w połączeniu ze swoimi kartami zakrytymi do ułożenia możliwie najlepszej pięciokartowej ręki pokerowej.

Cztery główne odmiany gry Texas Holdem różnią się między sobą limitami zakładów: (więcej…)

Razz – zasady gry

A oto i kolejna gra Razz – zasady gry

Razz jest rzadko grywaną odmianą gry Seven Card Stud. W Razz gra się łatwo, lecz bardzo trudno osiągnąć mistrzowski poziom (o wiele ciężej niż w innych odmianach pokera). Kilku profesjonalnych graczy opisuje Razz jako znienawidzoną grę, (więcej…)

7 Card Stud Hi-Lo – zasady gry

A oto i 7 Card Stud Hi-Lo – zasady gry
Seven card stud high-low (znany także jako „7 card stud eight-or-better”) to wymagająca technicznie gra pokerowa, w której po pokazaniu kart pula jest dzielona między najlepszy najwyższy (high) i najniższy (low) pokerowy układ. (więcej…)

Granie w kasynie