kasyno vpn zmiana ip

Poker Texas Holdem – zasady gry

A oto i najbardziej znany Poker Texas Holdem – zasady gry
Zanim zaczniesz grać w pokera Texas Holdem, musisz nauczyć się jego zasad. W grze Texas Hold’em każdy gracz otrzymuje dwie karty (zwane „kartami zakrytymi”), które należą tylko do niego. Pięć odkrytych kart wspólnych jest wykładanych na stół. Wszyscy gracze w grze używają tych kart w połączeniu ze swoimi kartami zakrytymi do ułożenia możliwie najlepszej pięciokartowej ręki pokerowej.

Cztery główne odmiany gry Texas Holdem różnią się między sobą limitami zakładów:

  • Limit Texas Holdem: w każdej grze i każdej rundzie licytacji obowiązuje ustalony limit zakładów.
  • No Limit Texas Holdem: gracz może w dowolnym momencie postawić wszystkie swoje żetony.
  • Pot Limit Texas Holdem: gracz może postawić tyle pieniędzy, ile znajduje się w puli.
  • Mixed Limit Texas Holdem: rozgrywane są rundy Limit Hold’em oraz No Lomit Hold’em.

Poker Texas Holdem – zasady gry

Ciemne

W pokerze Texas Holdem krążek, tzw. „button”, służy do wskazania, który gracz jest symbolicznym rozdającym w bieżącej grze. Zanim rozpocznie się gra, gracz siedzący bezpośrednio za krążkiem rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara stawia tzw. „małą ciemną”, zazwyczaj połowę małego zakładu (na przykład 1 USD w grze $2/$4). Gracz siedzący bezpośrednio za małą ciemną zgodnie z ruchem wskazówek zegara stawia tzw. „dużą ciemną”, która zawsze jest równa pełnemu małemu zakładowi (2 USD w grze $2/$4). Następnie każdy gracz otrzymuje dwie karty zakryte.

Przed flopem

Po obejrzeniu swoich kart zakrytych każdy gracz ma możliwość wejścia za kwotę dużej ciemnej lub jej podbicia. Jak wspomniano powyżej, duża ciemna jest równa pełnemu małemu zakładowi. Tak więc w grze $2/$4 Texas Hold’em wejście w początkowej rundzie licytacji kosztuje 2 USD (tzw. „pre-flop”).

W Texas Holdem dostępne akcje to zakład, wejście lub podbicie. Te opcje są dostępne w zależności od działania podjętego przez poprzedniego gracza. Każdy gracz zawsze ma możliwość spasowania. Pierwszy gracz, który ma podjąć działanie, może spasować, wejść lub podbić. Kolejni gracze mogą wejść lub podbić. Wejście oznacza postawienie takiej samej kwoty, jaką postawił poprzedni gracz. Podbicie oznacza postawienie kwoty równej poprzedniemu zakładowi i dodatkowej kwoty.

Następnie na stół zostaje wyłożony odkryty tzw. „flop”. Flop to pierwsze trzy karty wspólne, dostępne dla wszystkich aktywnych graczy. Licytacja zaczyna się od aktywnego gracza znajdującego się bezpośrednio za krążkem rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wszystkie zakłady i podbicia są równe małemu zakładowi (przyrosty o 2 USD w grze $2/$4). W tej rundzie licytacji obowiązują takie same zasady jak w poprzedniej.

Uwaga: Struktura licytacji zależy od odmiany gry. Objaśnienie licytacji w grach holdem z limitem, holdem bez limitu i holdem z limitem równym puli można znaleźć poniżej.

Flop

Następnie na stół wykładane są trzy karty odkryte, zwane flopem. W grze Texas Hold’em trzy karty we flopie to karty wspólne, dostępne dla wszystkich graczy nadal uczestniczących w rozdaniu. Licytacja zaczyna się od aktywnego gracza znajdującego się bezpośrednio za krążkem rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wszystkie zakłady i podbicia są równe małemu zakładowi (przyrosty o 2 USD w grze $2/$4).

Gdy zakończy się licytacja w rundzie z flopem, na stół wykładany jest odkryty tzw. „turn”. Turn to czwarta karta wspólna w grze Texas Hold’em. Gra zaczyna się od aktywnego gracza online znajdującego się bezpośrednio za krążkem rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W tej rundzie obowiązują takie same zasady jak w poprzedniej z tą różnicą, że zakład podwaja się — zmienia się z małego zakładu w duży zakład. W grze $2/$4 zakłady na turn przyrastają o 4 USD.

Turn

Gdy zakończy się licytacja w rundzie z flopem, na stół wykładany jest odkryty tzw. „turn”. Turn to czwarta karta wspólna w grze pokerowej Texas Hold’em. Gra zaczyna się od aktywnego gracza znajdującego się bezpośrednio za krążkem rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W tej rundzie zakład podwaja się — zmienia się z małego zakładu w duży zakład. Tak więc w grze $2/$4 zakłady na turn wynoszą 4 USD.

River

Gdy zakończy się licytacja w rundzie z turnem, na stół wykładany jest odkryty tzw. „river”. River to piąta i ostatnia karta wspólna w grze Texas Hold’em. Licytacja zaczyna się od aktywnego gracza znajdującego się bezpośrednio za przyciskiem i obowiązują takie same zasady pokera jak opisane powyżej dla czwartej karty.

Pokazanie kart

Jeśli po zakończeniu ostatniej rundy licytacji w grze Texas Hold’em zostanie więcej niż jeden gracz, ostatni gracz, który postawił lub podbił zakład, pokazuje swoje karty. Jeśli w ostatniej rundzie nie zostanie postawiony żaden zakład, swoje karty jako pierwszy pokazuje gracz znajdujący się bezpośrednio za krążkem rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pulę Texas Hold’em wygrywa gracz z najlepszą ręką pięciokartową. W przypadku wystąpienia identycznych rąk pokerowych pula jest dzielona równo między graczy z najlepszym układem kart.

Jeśli po zakończeniu ostatniej rundy licytacji w grze zostanie więcej niż jeden gracz, ostatni gracz, który postawił lub podbił zakład, pokazuje swoje karty jako pierwszy. Jeśli w ostatniej rundzie nie zostanie postawiony żaden zakład, swoje karty jako pierwszy pokazuje gracz znajdujący się bezpośrednio za krążkem rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pulę wygrywa gracz z najlepszą ręką pięciokartową. W przypadku wystąpienia identycznych rąk pula jest dzielona równo między graczy z najlepszym układem kart. Zasady gry Texas Hold’em stanowią, że wszystkie kolory są traktowane równo, więc podział puli zdarza się częściej niż w innych odmianach pokera.

Po przekazaniu puli zwycięzcy wszystko jest gotowe do rozpoczęcia nowej gry Texas Hold’em. Krązek rozdającego przechodzi do następnego gracza online zgodnie z ruchem wskazówek zegara i każdy gracz otrzymuje nowe karty.

Limit, No Limit, Pot Limit oraz Mixed Holdem

Zasady gry w Texas Hold’em pozostają takie same dla wersji z limitem, bez limitu i z limitem równym puli, z kilkoma wyjątkami:

Limit Texas Hold’em

W grze Texas Hold’em z limitem w każdej rundzie licytacji graczy obowiązuje ograniczenie do maksymalnie czterech zakładów. Obejmuje ono (1) zakład, (2) podbicie, (3) przebicie i (4) tzw. „cap” (ostatnie przebicie), ale w grach Texas Hold’em bez limitu i Texas Hold’em z limitem równym puli nie ma ograniczenia liczby podbić.

No Limit Texas Hold’em

Minimalne podbicie: W grze Texas Hold’em bez limitu kwota podbicia musi być równa przynajmniej kwocie poprzedniego zakładu lub podbicia w tej samej rundzie. Jeśli na przykład pierwszy gracz postawi 5 USD, to następny gracz może podbić minimum o 5 USD (łączny zakład 10 USD).

Maksymalne dozwolone podbicie: Wartość stosu (stack) żetonów gracza (kwota jego żetonów na stole).

Pot Limit Texas Hold’em

Minimalne podbicie: Kwota podbicia musi być równa przynajmniej kwocie poprzedniego zakładu lub podbicia w tej samej rundzie. Jeśli na przykład pierwszy gracz postawi 5 USD, to następny gracz może podbić minimum o 5 USD (łączny zakład 10 USD).

Maksymalne podbicie: Wartość puli pokerowej, która jest zdefiniowana jako łączna suma aktywnej puli, wszystkich zakładów na stole i kwoty, za jaką aktywny gracz musi wejść, zanim podbije.

Mixed Hold’em

W grze mieszanej – Mixed Hold’em, rozgrywane są rundy Limit Hold’em oraz No Limit Hold’em. Informujemy, że przy przejściu z odmiany bez limitu do tej z ustalonym limitem, wysokość ciemnych zostanie zmniejszona o połowę, aby zapewnić spójność rozgrywki.
Jak poznałeś kanciarkę Poker Texas Holdem – zasady gry to możesz grac w kasynie.

Granie w kasynie