kasyno vpn zmiana ip

Początkowy układ kart w pokerze

A oto co to jest początkowy układ kart w pokerze i jak go wykorzystać.

Jak wiemy, lub jak zauważyliśmy po wejściu do gry przy stole Texas Hold’em, otrzymaliśmy dwie karty, tzw. ‘hole cards’. Po zawarciu zakładów tzw. ‘preflop betting’, trzy karty zwane potocznie ‘flopem’ zostały ukazane odkrytymi wartościami na stole, teraz następują trzy rundy zakładów – flop, turn i river. Na koniec rozdania pokerowego otrzymujemy pięć kart na stole z odkrytymi wartościami i tylko dwie karty pozostające w ręku gracza.

W naszym posiadaniu są zaledwie dwie karty z siedmiu biorących udział w grze. To może skłaniać nas do myślenia że te dwie karty w naszym ręku są w gruncie rzeczy bez znaczenia, jeśli w grze w sumie bierze udział siedem kart, dlaczego akurat nasze dwie karty mają mieć znaczenie? Przecież karty innego gracza mogą wygrać, prawda?

Oczywiście że tak. Jakakolwiek startowa ręka może wygrać. Zacznijmy od najgorszej z możliwych startowych kart – 7 i 2 w innym kolorze – i zweryfikujemy ją stawiając przeciw najsilniejszej – parze Asów – i nasza najgorsza 7 i 2 wciąż będzie najlepszą ręką po odkryciu rivera średnio w co piątym rozdaniu. Tak więc dlaczego nie grać poszczególnych i wszystkich początkowych kart?

Przecież o wiele przyjemniej jest podbić stawkę i zaczekać aby ujrzeć flopy, aniżeli poddać partię. Prawda?

Pewnie. To na pewno będzie o wiele bardziej przyjemne i zabawne, ale jeśli chcesz wygrywać, absolutną podwaliną dla wygranej, jest mocna ręka startowa. Każda ręka startowa może wygrać, ale większość z nich przegra zawsze, co będzie nas kosztować w perspektywie czasu mnóstwo pieniędzy.

Tak więc, jaka początkowa ręka, jest tą silną? Z którymi kartami powinniśmy grać, a z którymi nie?

Jako początkującemu graczowi, polecam rozpoczynać grę z następującymi dwiema kartami początkowymi:

1) Silne Pary ; A-A, K-K, Q-Q, J-J. Wysokie pary otrzymane jako dwie pierwsze startowe karty, mogą wygrać rozdanie bez konieczności ich kombinacji z innymi kartami, jak również czyniąc z nich lepsze karty od kart przeciwników. Nie trzeba tutaj zbytnio wysilać umysłu, aby stwierdzić, że para Asów to najsilniejsza karta startowa spośród wszystkich, ale wszystkie silne pary z kart startowych są kartami z którymi powinno się wejść do gry, a na pewno powinno się wejść z nimi agresywnie do preflopa.

2) Wysokie Karty. Karty takie jak AQ lub AK. Jeśli są w tym samym kolorze, to są to niemal najlepsze karty. Jeśli nie są w tym samym kolorze, nadal są uznawane za dobre karty startowe. Mając na ręku karty takie jak AK, zazwyczaj trafimy parkę z dobrym ‘kickerem’ we flopie, co da nam w gruncie rzeczy wygraną partię w większości z gier. Przy sprzyjających okolicznościach, możemy również wejść do gry z kartami takimi jak AJ. Jednakże, mimo iż te karty mogą początkowo wyglądać dobrze, to zazwyczaj właśnie taki układ kart okazuje się drugim najlepszym układem na stole, to jest właśnie karta, którą początkujący gracz powinien pominąć.

3) Średnie pary. Początkowe dwie karty jak 7-7, 8-8, 9-9, 10-10. Są to bez wątpienia dobre karty początkowe, jednakże gramy z tymi kartami przede wszystkim licząc na trójkę, gdyż tego rodzaju pary są rzadko najlepszą kartą po odsłonięciu ostatniej rundy – river. Jednakże, jeśli uda nam się skomponować trójkę, zazwyczaj możemy wygrać mnóstwo pieniędzy przeciwko graczowi, który miał dwie pary, lub tylko parę na ręku.

4) Kolejne w tym samym kolorze. Dwie karty po kolei w tym samym kolorze, takie jak JT, 98, w tym samym kolorze. Pamiętaj, że im mniejsza wartość kart, tym mniejsza jest ich wartość, dwie karty jak 32 to, nawet jeśli w tym samym kolorze, ręka którą powinieneś poddać kiedy następuje podbicie stawki. Z tymi kartami zazwyczaj możemy grać licząc na dwie pary, lub więcej, lub liczyć na dobry układ we flopie.

5) Niskie pary, takie jak 22-66. Jeśli otrzymamy takie pary, to możemy z nimi wejść do gry, o ile nie nastąpiło podbicie stawki, lub jeśli to my rozpoczynamy grę, ale powinniśmy być bardzo ostrożni mając tą kartę na ręku. O ile flop nie przyniesie nam trójki, naszym standardowym zagraniem powinno być poddanie gry już na flopie.
W następnej lekcji przejdziemy do nieco bardziej szczegółowego wyjaśnienia zagadnienia gry w preflopie; kiedy, dlaczego i jak powinny być rozgrywane te karty startowe? W międzyczasie stosuj się do przekazanych informacji i poddaj niekorzystne karty, a na pewno znajdziesz się na właściwej drodze do stania się dobrym graczem pokera!

Granie w kasynie