kasyno vpn zmiana ip

Internetowy Video poker online z narastającą wygraną

Internetowy Video poker online z narastającą wygraną

Podobnie do swojego mniej strategicznego kuzyna – pojedynczej maszyny, gry video poker dostępne są również w wersji z narastającą wygraną.

Narastająca pula rozdzielana jest zazwyczaj na 10, 12 lub więcej maszyn do gry video poker, chociaż w internetowych grach video pokera pula może być dzielona na całą sieć oprogramowania. Udział procentowy każdego złożonego zakładu w maszynie do video pokera dodawany jest do puli, która wygrywana jest po trafieniu pokera królewskiego. Jednakże zazwyczaj w niektórych odmianach to inna ręka wygrywa pulę.

8/5 Jacks or Better (8/5 walety albo lepiej)
Najbardziej powszechną grą video poker w narastającą wygraną jest gra 8/5 Jacks or Better (8/5 Walety albo lepiej). Diagram wypłaty dla gry 8/5 Jacks or Better z narastającą wygraną jest zazwyczaj dokładnie taki sam jak dla wersji nienarastającej, z tą różnicą, że narastająca wygrana umieszczana jest jako najwyższa wypłata.

Gra video poker 8/5 Jacks or Better oferuje udział wypłaty w wysokości 97,3% lub przewagę kasyna w wysokości 2,7%. Ale na maszynie z narastającą wygraną, wraz z wzrostem puli, rośnie również udział procentowy wypłaty. W końcu, gdy pula jest wystarczająco duża, gra może się w rzeczywistości zmienić z wartości ujemnej oczekiwania na wartość dodatnią oczekiwania gracza.

Jak duża musi być pula?
8665 monet to punkt równowagi dla tej gry. Gdy pula osiągnie tę ilość, wtedy gra staje się grą równych szans. Każda moneta powyżej tej stawki działa na korzyść gracza i jeśli masz zamiar grać, to jest właśnie czas by rozpocząć.

Ale licznik wzrostu puli w grze video poker z narastającą wygraną nie pokaże puli w ilości wrzuconych monet. Pokaże pulę natomiast w kwocie dolarów, którą należy przeliczyć na ilość monet, aby określić czy gra stała się grą o wartości dodatniej oczekiwania.

W grze na ćwierćdolarówki pula powinna wynosić $2166,25, a w grze na monety jednodolarowe pula musi wynosić $8665.

Kilka słów ostrzeżenia
W sytuacji narastającej puli z dodatnią wartością oczekiwania należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim, mimo że gra może wywoływać pozytywną wartość oczekiwania, ciągle będzie to sytuacja zmienna, ponieważ ktoś inny mógł wygrać narastającą pulę przed tobą.

Po drugie, strategia dla gry 9/6 Jacks or Better (9/6 Walety albo Lepiej) jest inna niż dla gry 8/5 Jacks or Better (8/5 Walety albo Lepiej) o dodatniej wartości oczekiwania. Jeśli nie znasz poprawnej strategii, rezygnujesz trochę z przewagi, którą oferuje ci pula, nawet jeśli korzystasz ze strategii 9/6.

6/5 jacks or better (8/5 Walety albo Lepiej) z narastającą wygraną
Możliwe jest również, prowadzenie gry na wielu maszynach, które oferują video pokera 6/5 Jacks or Better (6/5 Walety albo Lepiej) z narastającą pulą wygranej. 6/5 posiada jednak tak niewielki odsetek wypłat, że pula musi stać się bardzo duża zanim osiągnie punkt równowagi – w rzeczywistości jest to 12350 monet. I skoro poker królewski jest tak rzadki, ta gra jest nawet dużo bardziej zmienna niż wersja 8/5.

102% i zawodowe zespoły video pokera
Jeśli uda ci się znaleźć grę video poker o narastającej wygranej, która oferuje odsetek wypłaty w wysokości 102% i wyżej, prawdopodobnie będziesz musiał długo czekać na swoją szansę, ponieważ większość z tych maszyn będzie zajęta przez zawodowych graczy w video pokera. Drużyny te wykorzystują telefony komórkowe, aby zadzwonić do zawodników ze swojej drużyny zanim opuszczą stanowisko gry, tak aby nie zostawiać miejsca wolnego, lecz zarezerwować je dla znajomego z drużyny.

Granie w kasynie