kasyno vpn zmiana ip

Dobieranie kart w pokerze

Oto co to takiego dobieranie kart w pokerze

W temacie o grze we flopie byłem orędownikiem agresywnego stylu gry z ‘made hands’. Radą jakiej udzielałem było zagranie i podbicie w celu zwiększenia ilości pieniędzy znajdujących się w puli, tak abyśmy tym samym mieli szansę na wygranie dużej puli. No ale co wtedy z dobieraniem?

Pierwsze zagadnienie dotyczy tego czy zastosować pół-bluff, czy po prostu sprawdzać/czekać.

Pół-bluff jest wtedy, kiedy nie mamy nic na ręku, ale tak czy inaczej gramy. Dokonujemy zakładu w celu zebrania puli bez walki, ale jeśli zostaniemy sprawdzeni, mamy przyzwoitą szansę na ulepszenie naszej ręki.

Bardzo dobrą chwilą na zastosowanie pół-bluffa jest moment, w którym podbiliśmy preflop i przeszliśmy do dobierania. Pamiętasz czego nauczyliśmy się przy ‘continuation bets’? Jeśli podbiliśmy preflop i dotarliśmy do dobierania, jest to dobry moment na zagranie ‘continuation bet’ który da nam szansę na zgarnięcie właściwej puli. Jeśli zostaniemy sprawdzeni i trafimy naszą dobieraną rękę, nasi przeciwnicy będą naprawdę mieć duży problem z naszym stritem, lub kolorem, dzięki czemu nasze szanse na zgarnięcie puli znacznie wzrastają.

Następną bardzo dobrą sytuacją na zastosowanie pół-bluffa jest wtedy, kiedy znajdujemy się na późnej pozycji i nikt nie podbił stawki na flopie. Możemy dzięki temu przypuszczać, że nasi przeciwnicy, którzy zagrali przed nami nie mają zbyt mocnych kart, co zwiększa nasze szanse pół-bluffa. Jeśli sprawdzą-podbiją nasz zakład, zawsze możemy zrezygnować z dalszej gry, chyba że mamy dobre szanse na wejście do gry. Jednak w większości przypadków pula będzie należeć do nas.

Złym momentem na zastosowanie pół-bluffu jest nasza wczesna pozycja. Przypuśćmy, że sprawdziliśmy preflop mając 98 w tym samym kolorze we wczesnej pozycji, a flop ukazał nam K76. W tym momencie mamy bardzo mało informacji na temat kart naszych przeciwników. Powinniśmy zamiast tego czekać i obserwować poczynania naszych przeciwników. Jeśli podbiją stawkę, możemy zdecydować czy warto sprawdzać kiedy przyjdzie nasza kolej. Stosowanie pół-bluffu we wczesnej pozycji jest rzadko dobrym pomysłem.

Kolejnym złym momentem na pół-bluff jest ‘multiway pots’, (czyli pula w której znajduje się 3, lub więcej graczy). Jeśli jest nas tylko dwóch graczy, lub trzech, którzy dotarli do flopa, szansa innych graczy na zwycięstwo we flopie jest wystarczająco duża, na zagranie pół-bluffu, jednakże, jeśli w grze bierze udział czworo, lub pięcioro graczy rosną szanse na to, że przynajmniej jeden z nich może zgarnąć flopa.

Co robimy, kiedy musimy zagrać zakład? W większości przypadków najpierw sprawdzamy nasze ‘pot odds’ i ‘implied odds’ i podejmujemy decyzję, czy nasze wejście do gry jest opłacalne, czy też nie. Jeśli jest, sprawdzamy. Jednakże, jeśli nasz przeciwnik bluffuje w celu zgarnięcia tego co znajduje się w puli, możemy spróbować ‘re-raise pół-bluff’, pamiętaj jednak, aby nie stosować tej zagrywki kiedy w grze bierze udział większa ilość graczy po tobie. Pół-bluff przeciwko podbiciu nie jest dobrym posunięciem jeśli nie znajdujemy się w dobrej pozycji i nie mamuy dobrego rozeznania w sposobie i stylu gry prezentowanym przez naszych przeciwników.

Powinniśmy rozgrywać nasze dobierania z selektywną agresywnością. Agresywnością, która jest należyta do sytuacji, a nie przesadzona. Rozgrywanie dobierania zbyt agresywnie w dłuższym okresie czasu doprowadzi nas do przegrania mnóstwa ciężko zarobionych pieniędzy. Naszym celem jest rozgrywanie dobierania w sposób opłacalny, nie zachowując się jak dziecko, które przez cały czas bluffując przegrywa swoje pieniądze.

Bądź ostrożny z dobieraniem jeśli na stole są pary. Na przykład dobieranie do strita, lub koloru w sytuacji kiedy na stole widnieje 988 może przeistoczyć się w drogie przedsięwzięcie, ponieważ inny gracz może już w tej chwili mieć fula. Jeśli nawet uda nam się skompletować naszą rękę, nadal nie możemy być pewni, czy przypadkiem ktoś inny nie ma lepszej ręki od nas, gdyż karta która dała nam strita lub fula równie dobrze mogła dać komuś innemu dopełnienie do fula. Zachowaj również ostrożność przy dobieraniu do strita kiedy na stole znajdują się dwie karty w tym samym kolorze, ktoś inny może być właśnie o krok od koloru. Jeśli mamy strita, ale w tym samym czasie widzimy na stole trzecią kartę, która może stanowić brakującą kartą dla innego gracza do koloru, lepiej zachować ostrożność.

Podsumowując – selektywna agresywność to klucz do wygranej. Im dłużej będziemy grać w pokera, tym większe będziemy zdobywać doświadczenie, nauczymy się również rozpoznawać sytuacje, które mogą oznaczać dla nas przypływ gotówki. Wyrobimy sobie swego rodzaju przeczucie jak i zdolność do przewidywania wydarzeń na stole, jak również rozpoznamy przyzwyczajenia i styl gry naszych przeciwników, ale pamiętaj że droga do stania się dobrym graczem pokera musi być dokonana poprzez trening. Dotyczy to wszystkich aspektów gry, ale przede wszystkim odnosi się do dobierania.

Kilka słów na koniec, dobieranie jest trudną sztuką, zwłaszcza kiedy znajdujemy się w niekorzystnej pozycji na stole. Nawet eksperci napotykają na problemy podczas dobierania, tak więc nie przejmuj się jeśli na początku nie będziesz widzieć dobrych wyników. Pamiętaj o przekazanych informacjach w trakcie poznawania swoich zdolności w grze i w trakcie ich szlifowania, efekty będą naprawdę dobre.
Ja wiadomo dobieranie kart w pokerze jest istotnym elementem gry wiec zanim wykonamy ten krok należy dobrze się nad nim zastanowić.

Granie w kasynie